• Зробимо наше місто чистим та квітучим

Чарівне містечко Переяслав-Хмельницький вже багато років приваблює людей своїми музеями, гостинністю, мальовничими краєвидами. Та через байдужість людей наше місто почало перетворюватися на смітник. Де не пройдися – біля річки, в парку чи просто по вулиці, можна помітити скрізь сміття. Щоб врятувати Переяслав-Хмельницький і привести його в належний вигляд працівники та студенти нашого вишу започаткували загальноміський екологічно-волонтерський проект "Чисте місто". До цього проекту долучилися представники міської ради, учні шкіл, групи волонтерів та всі небайдужі жителі міста, які хочуть бачити Переяслав-Хмельницький чистим та квітучим.
    12 березня в залі Василя Сухомлинського Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбулася презентація загальноміського проекту "Чисте місто" (фотоквест "Критична точка").
    Мета цього проекту: прибирання та впорядкування територій міста; заходи з екологічного виховання його мешканців; докорінна зміна ставлення українських громадян до життєвого простору та прищеплення в суспільній свідомості потреби не смітити й дбати про довкілля.

Відкрив захід проректор із науково-практичної роботи Валерій Троценко, який зазначив, що не байдужий до зовнішнього довкілля міста і щиро радий, що велика кількість людей долучилася до цього проекту.
    Валентина Губенко додала: "Сьогодні підняте надзвичайно цікаве питання. Місць, які потребують реабілітації, у нашому місті багато.У нас чудовий парк, в якому хочеться прогулюватися по чистих алейках, щоб, діти бавилися на чистих дитячих майданчиках, і дуже неприємно, коли в таких місцях знаходиться бруд. Сьогодні мені хочеться підтримати учнівську і студентську молодь, яка з року в рік бере участь в різних акціях. Будьмо активними, не будьмо байдужими, адже від нас залежить, яким буде наше місто!"
    Думку Валентини Валеріївни підтримав начальник ВУКГ Анатолій Фесенко, який зазначив:"Це питання треба було підняти давно: не сьогодні, не вчора, а багато-багато років тому. Те, що робитьсяне тільки в нас у місті, а й взагалі в Україні, це, перш за все, неповага самих до себе. Починати привчати людей до чистоти потрібно дійсно з освіти, з дитячих садків, шкіл, тому що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Найголовніше– це привчати наших дітей, наших людей до чистоти там, де вони живуть...".

Геннадій Малиневський, директор компанії «Грін Гелексі» додав: «Дуже приємно, що є такі активні молоді люди, які думають за цю проблему. Брудна екологія – це не лише проблема вашого міста, але й всієї країни. Як боротися з цією проблемою? Для початку нам потрібно навчитися грамотно збирати сміття. Чисто там, де не смітять!Ми пропонуємо нову систему збору сміття: виставити контейнери біля майданчиків, а також маленькі контейнери біля приватних секторів. Уже виставлені такі контейнери в мікрорайоні Підварки. Тому у мене є прохання: через інформаційні центри доносити до людей приватного сектору, що є така програма зі збору сміття. Щоб люди не викидали сміття в пакетах, ящиках, який тоді розтягують собаки чи розносить вітер, а складали в контейнери. Також ми запровадили відповідні контейнери для роздільного сміття, щоб люди починали ділити сміття: органіка – в один сміттєвий бак, упаковка – в другий.  Давайте почнемо правильно все робити...».
    Зі словами підтримки до всіх присутніх звернувся також керівник лісгоспу Валентин Адамович Рудницький.
    Усунення екопроблем відбуватиметься завдяки створенню координаційного центру та за допомогою фотоквесту "Критична точка". До цього заходу долучитися може кожен бажаючий, хто має змогу сфотографувати  ті місця, де побачить бруд. У координаційному центрі обговорюватимуться всі злободенні питання і проводитимуться суботники, щоб вирішити ці проблеми. Перший суботник запланований на наступний тиждень.
    Тож давайте не будемо байдужими і всі разом зробимо наше місто чистим та квітучим!

Ольга Волочай,
    фахівець видавничо-редакційного відділу