Організаційна робота на кафедрі психології ведеться за певними напрямами. Зокрема профорієнтаційна робота здійснюється професорсько-викладацьким складом кафедри та психологом вузу Шкурською Тетяною Миколаївною. 
   Разом з директорами шкіл міста та району проводяться зустрічі випускників 10 та 11 класів, де викладачі кафедри психології проводять семінари та тренінги для випускників шкіл, які обрали майбутню професією психолога. Професорсько-викладацький склад кафедри психології, який нараховує шість професорів, вісім доцентів та шість викладачів проводить Міжнародні та Всеукраїнські конференції.


   Кожного року у жовтні місяці в університеті проводиться Міжнародна конференція з психолінгвістики, де приймають участь вчені різних галузей психології з Росії, Латвії, Швеції, Германії, Бразилії.  На конференцію запрошують студентів факультету педагогіки та психології,  спеціальностей «Психологія», «Соціальна педагогіка», студентів інших спеціальностей та учнів випускних класів міста Переяслава-Хмельницького, де проводяться диспути з важливих проблем у галузі психолінгвістики.         


   Викладачі кафедри психології, уже п’ятий рік поспіль організовують  Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна та вікова психологія». В 2014 році даний конкурс проводився 20 – 21 березня, з залученням провідних вітчизняних фахівців-психологів, а саме
   Викладачі кафедри психології, уже п’ятий рік поспіль організовують  Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт у галузі «Педагогічна та вікова психологія» . В 2014 році даний конкурс проводився 20 – 21 березня, з залученням провідних вітчизняних фахівців-психологів, а саме І.Д. Беха доктора психологічних наук, професора, дійсного члена НАПН України, Н. А. Побірченко доктора психологічних наук, професора, Т. С. Яценко доктора психологічних наук, професора, академіка НАПН України, І. С. Булах доктора психологічних наук, професора, І.В. Ващенко доктора психологічних наук, професора та ін. На конкурс було надіслано 126 наукових робіт з 29 вузів України у галузі «Педагогічна та вікова психологія».Професорсько-викладацький склад кафедри психології постійно проводить з учнями шкіл міста Переяслава-Хмельницького та району написання робіт МАН з психології . Також проводиться конкурс  «Я майбутній психолог»  та «Майбутній соціальний педагог», в якому беруть  участь майбутні фахівці даних сфер діяльності.
   Відповідальна за організаційну роботу на кафедрі психології: кандидат психологічних наук, доцент Грейліх Ольга Олексіївна.